Supplement kürü nasıl yapılır? Vücut geliştirme ve gerekli supplementler

Supplement kürü nasıl yapılır? Vücut geliştirme ve gerekli supplementler

Supplement kürü vücut geliştirme deyince bu işin doğrusudur ve supplement kürü nasıl yapılır derseniz ilk iş olarak sağlıklı beslenin deriz.
Vücut geliştirme sporu ile ilgilenmeye başlayan, supplement kürü nedir bilmeyen ve hızlı şekilde hacim kazanmak isteyenler birkaç ayda vücut geliştirmek, şişkin kaslara sahip olmak için steroid kullanımına yönelebiliyor. Bu işi doğru yapmak isteyen için ise faydasından çok yan etkileri ve riskleri fazladır. Sağlıklı beslenme ve düzenli bilinçli spor, protein tozu ve bu arada doğru supplement kürü hepsinden iyidir. 

Vücut geliştirme için önemli olan vücutta kalıcı bir alt yapı oluşturmaktır. Oxymethenolone ve Methandrostenolone gibi ilaç kullanımı bırakıldığı an vücudunuz hemen eski haline gelir, kısa bir sürede bütün kaslarınız gider ve eski çelimsiz vücuda dönülür.
Fakat vücut geliştirme sporunu düzenli bir program çerçevesinde, doğru zorlamalarla ve yapınıza uygun bir supplement kürü ile yaparsanız, ilaç kullanmazsanız kalıcı kaslara sahip olursunuz. Vücut geliştirmeyi bıraksanız bile kaslarınız olduğu yerde uzun süre kalır, kendini korur. 
Anlayacağınız vücut geliştirme için başarılı bir supplement kürü çok önemlidir. Steroidlerin yarattığı saç ve kıl dökülmesi, vücudun su tutması (nam-ı diğer jinekomasti), tansiyon oynamaları, ani kalp çarpıntıları, karaciğeri yormak gibi asla duymak istemeyeceğimiz şeyler de supplement kürü yapıldığında defterimizden çıkar. Sağlıklı şekilde vücut geliştirebiliriz. 

SUPPLEMENT KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Supplement kürü yaparken ideal zaman 4-6 hafta uygulamak ve düzenli spor ve sağlıklı beslenme esastır. Supplement kürü yaparken aldığınız protein, vitamin, karnitin, amino asit, izole protein ve tüm supplementler güvenli bir yerden alınmalı, ürün kalitesi kesinlikle doğru olmalı ve piyasada supplementler satışı yapan çoğu internet sitesi arasından en iyisini seçmelisiniz.
Bizim size önerimiz lisanslı ve dünyanın en iyi ürünlerini getiren vitamin.com.tr olacaktır. Sayısız mağazası ile Türkiye'nin en büyük firmalarından ve vitamin.com.tr'nin her ürünü orijinal.  

4-6 hafta Whey Protein-Weight Gainer-Glutamin-Tribulus supplement kürü  
Hacim yapmak, yani kasların gelişmesine destek vermek için çok ideal bir supplement kürü. Günlük protein ihtiyacının yarısını whey protein, 1-2 porsiyon Weight Gainer, 10 gr Glutamin (5 gr+5 gr olarak antrenman sonrasında ve uyumadan önce kullanılacak şekilde) alınması uygundur. Sabah uyanınca ve tam çalışmaya başlamadan önce ise Tribulus.

4-6 hafta Whey Protein-Weight Gainer-Creatine-Glutamine-Arginin supplement kürü
Kas kütlesi oranını vücut geliştirmede arttırmak ve sağlıklı kilo almak için ideal supplement kürü. Günlük protein ihtiyacının yarısı veya daha azı kadar Whey Protein, 1-2 porsiyon Weight Gainer, 10 gr Creatine (Kreatin vücut geliştirmede yükleme dönemi dışında 5 gr antrenman öncesi ve 5 gr ise yatmadan önce), 10 gr Glutamin (5 gram antrenmanın ardından, 5 gram ise yatmadan önce), 10 gr Arginin (5 gram antrenman başlamadan az önce, 5 gram ise yatmadan önce).

4-6 hafta Whey Protein-Creatine-Glutamine-Nitric Oxide supplement supplement kürü  
Kas kütlesi edinmek için yapılan bir başka supplement kürü çeşidi. Günde, günlük protein ihtiyacının yarısına yakını Whey Protein, 10 gr Creatine (Kreatin vücut geliştirmede yükleme dönemi dışında 5 gr antrenman öncesi ve 5 gr ise yatmadan önce), 10 gr Glutamin (5 gram antrenmanın ardından, 5 gram ise yatmadan önce), sabahları ve antrenman öncesi Nitric Oxide.

4-6 hafta Whey Protein-Amino Asit-Creatine-Glutamine-Arginin-Ornitin-Tribulus supplement kürü  
Kas kütlesi edinmek için yapılan bir başka supplement kürü çeşidi de budur. Günde, günlük protein ihtiyacının yarısı veya daha azı kadar Whey Protein,Antreman öncesi ve Antreman sonrası Amino asit,10 gr Creatine (Yükleme dönemi hariç 5 gr antremandan önce ve 5 gr yatmadan önce), 10 gr Glutamin (5 gram antrenmanın ardından, 5 gram ise yatmadan önce), 10 gr Arginin (5 gram antrenman başlamadan az önce, 5 gram ise yatmadan önce), 10 gr Ornitin (5 gr antrenman öncesi, 5 gr uyku öncesi), sabahları ve antrenman öncesi ise Tribulus.

4-6 hafta Whey Protein-Amino Asit-Carnitin-Glutamine-Creatine-Arginin-Ornitin-Tribulus supplement kürü  
Bu supplement kürü ise hem kas artışına hem de yağ yakımına destek verir. Günde, günlük protein ihtiyacının yarısına yakını Whey Protein, antrenmana başlamak üzereyken ve bitince amino asit, sabahları antrenmandan önce ve akşamları Carnitin, 10 gr Glutamin (5 gram antrenmanın ardından, 5 gram ise yatmadan önce), 10 gr Creatine (Kreatin vücut geliştirmede yükleme dönemi dışında 5 gr antrenman öncesi ve 5 gr ise yatmadan önce), 10 gr Arginin (5 gram antrenman başlamadan az önce, 5 gram ise yatmadan önce), 10 gr Ornitin (5 gram antrenman öncesi, 5 gram uyku öncesi), sabahları ve antrenman öncesi ise Tribulus.

4-6 hafta BCAA-Amino Asit-Glutamine-Karnitin-Kafein-CLA supplement kürü
Yağ yakmayı ön plana alan bir supplement kürü. Sabahları antrenmandan önce ve sonra BCAA, antrenmandan önce ve ardından amino asit, sabahları antrenmandan önce ve akşamları Carnitin, 10 gr Glutamin (5 gram antrenmanın ardından, 5 gram ise yatmadan önce), sabah uyanınca ve antrenmandan 1 saat önce 100 mg Kafein (100mg + 100mg toplam 200mg), sabah, antrenman öncesi ve akşam CLA.

4-6 hafta Whey Protein-Creatine-Riboz-Tribulus supplement kürü 
Kas kütlesi ve güç artışı için önemli bir supplement kürü. Günlük protein ihtiyacının yarısına yakını Whey Protein, 10 gr Creatine (Kreatin vücut geliştirmede yükleme dönemi dışında 5 gr antrenman öncesi ve 5 gr ise yatmadan önce), 10 gr Riboz (5 gramı antrenmana başlamadan, 5 gram ise bittiği zaman), sabahları ve antreman öncesi de Tribülüs.

SUPPLEMENT KÜRÜ VE VÜCUT GELİŞTİRMEDE VİTAMİN

Supplement kürü nasıl yapılır diye soranlar için bunlar sağlıklı vücut geliştirme adına önemli supplement kürü örnekleri olmakla beraber supplemen kürleri isteğe, vücuda, bünyenize ve beklentinize göre sayısız şekilde oluşturulabilir. Size sunduğumuz supplement kürleri kalıcı ve zararsız olacaktır. Hiçbiri ilaç sınıfında değildir ve iyi beslenme, düzenli ve tekrarlayan spor egzersizleri ve doğru supplement kürü ile sonuca ulaşmak hacim kazanmak, güçlü kaslarınızın olması da hayal değildir. Supplementler çinko, magnezyum, B12, B6, demir gibi mineraller ve vitaminlerle de desteklenirse her şeyin yerli yerine oturmasına büyük katkı sağlayacaktır.
Umarız supplemen kürü nedir ve vücut geliştirme için gereken supplement kürü çeşitleri konularında haberimiz size yardımcı olmuştur.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.