Turizm Only Travel Marketing ve Sarp Özkar'dan sorulur

Turizm Only Travel Marketing ve Sarp Özkar'dan sorulur

Turizm sektörünün gerçeklerine göre çözüm üreten bir pazarlama ve medya iletişimi şirketi "Only Travel Marketing" hizmete başladı.

Ekonomik krizlerden, seçimlerden, döviz dalgalanmalarından, terörden, hatta kar yağışından bile en hızlı etkilenen sektörlerden biridir turizm sektörü. Son dönemlerde Rusya ile yaşadığımız gergin ortam, Sultanahmet başta olmak üzere Ankara ve ülkemizin içinde bazı bölgelerde cereyan eden terör olayları, son iki senede yapılan seçimler derken turizm sektöründe Incoming acenteleri başta olmak üzere, konaklama sektörü, MICE şirketleri, Yurtdışı turlar düzenleyen acentelerin işlerinde de ciddi anlamda bir düşüş gözleniyor.

Kriz yaşanılan sektörlerde krizi fırsat bilip yatırım yapmak çoğunlukla olumlu sonuçlanmakta ve krizin fırsata dönüşmesi sonucu, kazançlı büyümelerle krizden çıkılabilmektedir. 

İçinizden biriyiz ve sizi anlıyoruz…

Artık Turizm sektörüne yön veren bir marka var, “Only Travel Marketing” 

Turizm sektörünün en önemli eksiklerinden birinin, Turizmcinin dilini konuşan, derdini anlayan ve turizm sektörünün gerçeklerine göre çözüm üreten bir pazarlama ve medya iletişimi şirketinin bulunmadığını belirten Only Travel Marketing’in Genel Müdürü Sarp Özkar, “360 derece pazarlama faaliyetleri sunarken, turizm-seyahat sektörüne 23 sene hizmet vermiş bir profesyonel olarak, sektörde önemli bir ihtiyaca cevap vermek üzere kendi şirketimi kurma kararını aldım” dedi.

Profesyonel turizm hayatında Satış müdürlüğü, Operasyon Müdürlüğü ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde yıllarca Türkiye’nin lider tur operatörlerinde görev almış olan Özkar, “Sektörde çalıştığım süreçte, turizmcinin en çok şikayet edip, yakındığı konu, bir medya iletişim-PR hizmeti aldığımız şirketimiz var, 5 sene oldu çalışalı hala turizmi ve bizi anlamıyorlar serzenişleriydi… Sektörün pek çok büyük kuruluşunda bile Marketing departmanın olmadığı, olsa bile farklı amaçlar için değerlendirildiği bir ortamda, şirket sahiplerinin çoğunluğu ile ikili görüşmelerimde 360 derece pazarlama faaliyetlerine ihtiyaç duyduklarını ifade etmeleri ve senin sektörde yaptığın işleri takdirle izliyoruz, bizde de bir tane senden olabilse ile başlayan, ciddi teklife varan görüşmeler idi. “Only Travel Marketing” şirketi sayesinde, sektörün içinden bir pazarlama profesyoneline, medya iletişiminde güçlü bir turizmci ile çalışma şansına sahip sektörümüz.”

Hedefler ve Vizyon

Turizm sektöründen müşterilerimizi ülkemizde de faaliyet gösteren dünya çapındaki kurumsal markalar ile partnership marketing faaliyetleri kapsamında, kazan-kazan ilişkisi ile birleştirip, sektöre ve müşterilerimizin marka değerine değer katmaktır.

Sektörde kriz var, satışlar azaldı reklamı kısalım-arttıralım, hemen şuna ihtiyacımız var şeklinde ilerleyen bir düzen değil, yıllık iletişim stratejileri planını çıkartmış, A, B hatta C planı olan, Temmuz’da elinde kalacak yeri Haziran’da ne yapsak diye düşünmeyen, kış aylarında erken rezervasyon dönemi ön görü ile hareket edip, gelecek satışları adına erkenden 360 derece pazarlama faaliyetlerine girişip, gelecek için planlayan, biraz daha uzun bir gelecek için şimdiden çalışılmasını sağlamak hedefindeyiz. Müşterilerimizin marka değerini arttırıp, satışlarını da beklentilerinin üzerine çıkarmak için çalışıyoruz.

Bu hizmeti Turizm sektöründe hangi kuruluşlar alabilir?

Pazarlama departmanı olsun veya olmasın, turizm pazarlamasında stratejik desteğe ihtiyaç duyanlar; kurumda pazarlama departmanı yok ise o şirketin insource pazarlama müdürü gibi çalışan, profesyonel servis almak isteyenler için ideal bir hizmettir.

Bir PR, Medya iletişimi yapan ajansı yok veya mevcutta PR ajansı var ama turizm terminolojisini bilmediğini düşündüğünüz veya uygulama konusunda turizmin gerçeklerini anlamadığını düşündüğünüz bir şirketle çalışıyorsanız; iş vermeden de iş üretebilecek, turizmin kurallarına uygun yıllık iletişim stratejileri belirleyerek, ulaşılması düşünülen hedefe beraber koşmayı isteyen Tur Operatörleri, Havayolları, Oteller, Cruise şirketleri, Havalimanları, Turizm İl-İlçe tanıtma Müdürlükleri, AVM’ler, Cafe-Restaurantlar gibi turizm alanında hizmet veren kuruluşlar, pazarlama hizmeti ve içeriğinde yer alan medya iletişimi hizmetini alabilirler.

Ayrıca yurtdışı turizm tanıtma ofisleri ve yurtdışı otel-acentelerin de Türkiye’de temsilcilik hizmetleri de verildiğini aktaran Only Travel Marketing Genel Müdürü Sarp Özkar “Biz 2 dil konuşuyoruz, Travel ve Marketing, bu nedenle diğer sektörlerden gelen tekliflere rağmen Turizm-Seyahat Pazarlaması dışında bir iş yapmıyoruz. Markamızdan anlaşılacağı üzere Sadece Seyahat Pazarlaması yapıyoruz, çünkü bu bizim uzmanlığımız ve herkes bildiği işi yapmalı.” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.