2016 Ağustos aylık burç yorumları

2016 Ağustos aylık burç yorumları

Ağustos 2016 aylık burç yorumlarınızı Mynet Astroloji Danışmanı iremSU hazırladı.

Sevgili Koçlar, 2 Ağustos'ta Aslan burcunda bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay, görünümleriyle birlikte olumlu gözüküyor. Yeniay'ı öncelikle aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz ve yaşamın tüm güzelliklerini fark etmek konusunda duyguların bir birleşim yapmasını işaret ediyor. Bir şeyler yapmak ve adım atmak istiyorsunuz. Bu Yeniay bunları miktar olarak size sunuyor. Yeni bir aşk, bir doğum ya da aşkta liderlik gücünüzü gösterme açısından da önem taşıyor. Kendinizi her konuda göstermek açısından önemli. Aynı gün Mars, Yay burcunda seyrine başlıyor. Yenilikler konusunda fazlasıyla istekli olacaksınız ama dikkatli hareket etmekte yarar var. Ne istediğinizi, neyin önemli olduğunu bulmada kıskaç altında kalsanız bile gerçekçi hareket edebileceksiniz.

5 Ağustos'ta Venüs Başak burcunda seyrine başlıyor. Sağlık, çalışma ortamı gibi konularda işleri sıkı tutuyorsunuz. Gerekli ve gereksiz her şeyi bu dönemde ayıklamaya başlayacaksınız. Anlayışlı ama bilinçli bir şekilde kendinizi ve çevrenizi gözden geçirin.

18 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir Dolunay oluşuyor. Birçok şeyin farkına varıp ileriye dönük hedeflerinizi inceleyeceksiniz. Hem kariyer hayatınız, hem günlük temponuz, hem içsel olarak kendinizi gözden geçirme durumlarında bu Dolunay oldukça etkili.

22 Ağustos'ta Güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. Kendinizi ve çevrenizi düzenleme konusunda egonuzu dengeli bir şekilde kullanma imkanına sahip olacaksınız.

30 Ağustos tarihinde Venüs Terazi burcunda seyrine başlıyor. İkili ilişkilerinizde ciddi ilişkilerin dengeli ve ahenkli bir ortama koyulması mümkün olacak. Verimli iş ortaklıkları gözden geçirilebilir. Aynı gün Merkür'ün Eylül'ün sonuna kadar devam edecek olan geri hareketi başlıyor. Geçmişe dikkatli bakarak bugünü de elden kaçırmadan iyi analizler yapmanıza fırsat sağlayacak. Aşk hayatınızdan tutun dış dünyaya kadar her konuda engellerin kıymetini bilin. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE AĞUSTOS AYI
1-7 Ağustos arası:
Sevgili Koçlar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mutluluk ve keyif veren gelişmelerin işaretçisidir. Eğer bazı noktalara dikkat edilirse, kendinizi gayet iyi hissetmenizi sağlayan aktiviteler, aşk, çocuklar, yaşamın güzel yanlarını, önceliklerinizi belirlemenizde destekleyicidir. Kendinizle ve dünya ile barışma vaktidir. Işık ışık parladığınızı, kendinizi güvende hissettiğinizi, sizi sınırlayan her ne varsa onları geride bırakmanızı sağlayıcıdır. Yeniayın oluştuğu bugünkü gökyüzü, Ay-Mars görünümüyle başlıyor. Bu sizin aileniz, iç dünyanız, finansal yatırım ve güvencenizle alakalı konuları çözerek, arzu ettiğiniz şekilde yönlendirebilme kuvvetidir. Hırslısınız ve ne istediğinizi biliyorsunuz. Yeniayın oluşacağı bugün Mars, Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu da gösteriyor ki, bu Yeniay gayet parlak doğacak. Kendinizi yolculuklar, eğitim, ticari veya yaşam şeklinize göre, arzu ettiğiniz alanda özgürce ifade edebilirsiniz. Hedefinizi gerçekleştirmek için başkaları üzerinde baskı kurmanıza gerek yok. Siz, tecrübenizi, yeteneklerinizi, bilginizi daha fazla geliştirmek adına harekete geçin. Bilinçli ve azimli olun. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayın yeni bir aşka adım atmanızda, çocuklarla alakalı konularda karar almanızda, hakikaten hoşunuza gidecek gelişmelerle karşılaşmanızda ve bunları düzgün, ciddi ve akılcı şekilde değerlendirmenizde yardımcıdır. Mevcut ilişkinizde problemlere çözüm bulunur. Yolculuklar, görüşmeler, tanışmalar anlamında bu Yeniayı heyecan verici ve olumlu buluyorum. Yeter ki, kararlarınızın arkasında durmayı bilin ve abartıya kaçmadan değişimlerde bulunun.
2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda seyrini sürdürecek yöneticiniz Mars, yurt dışıyla alakalı işleriniz, eğitim, ticaret konularında yeni kararlar anlamına geliyor. Aşk hayatıyla ilgili konularda şans veriyor. Ancak özgürlüğümüz de bir o kadar kıymetleniyor. Girişimde bulunma arzumuz yükselecek. Yenilenmek, hayatı keşfetmek, deneyimler yaşamak hoşumuza gidebilir. Bu süreç, hem kendiniz hem de ilişkinizle alakalı konular üzerinde, isteklerinizi elde etmek ve gerçekleştirmek adına oldukça etkili. Özellikle sizin gibi aktif kişilerin hedefleriniz doğrultusunda inançla ilerlemek ve yenilenmek, hayatı keşfetmek üzere harekete geçmek kolaylaşıyor. Bu dönemde iyimserlik bir hayli yükselir. İşlerin kendiliğinden yola gireceğini, zorlukların bir şekilde üstesinden gelineceğini düşünürüz. Ancak Satürn Yay burcunda ilerliyor. Fazla iyimserliğin, abartının önüne geçerek sizi ilk başta sıraladığım konularda gerçekçi olmaya, yolunuza ne kadar inandığınızı belirlemeye çağırıyor. Özellikle 24 Ağustos tarihi bu anlamda önemlidir.
5 Ağustos-30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişte, birlikte çalıştığımız kişilerle olan ilişkimiz, bir iş amacıyla karşı karşıya geldiğimiz insanlarla olan temasımız, günlük hayatımızın bizi tatmin edici olup olmadığı, işimizden kazandığımız paranın bizim üzerimizdeki tesiri ve partnerimizle aramızdaki sevgi alışverişinin özü gibi konular önem taşıyacak. Bunlar üzerinde detaylı bir analizde bulunacağız. Titiz ve düzenli bir şekilde bütçemizi gözden geçirmek gereklidir. Yapılacak işe göre, hakkımız olan bedeli almak isteyeceğiz. 
8-14 Ağustos arası:
13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Farklı bir şehir veya ülkeye gidiş-gelişler, orada eğitim-iş veya ilişki nedenli yerleşmek, yaşamak, bağlantıda bulunmak yoluyla hayatınızı yapılandırma süreci. Bu bazı hallerde hukuk, yasa, din, inandığınız bir dava, ideal uğrunda verilen mücadele, olgunlaşma süreci anlamı da taşır. Bu süreçte dış etkenler, birçok kereler üzerinizde baskı kurarak, engeller çıkartarak, zorlayarak, dersler vererek sizi, bu konularda testten geçirir. Bu testlerin amacı hem hayatın anlamını kavramak hem de kariyer hayatınızda yükseliş için gerekli tecrübeyi edinmektir. Eğer insanın bir ideali varsa bunu yapmaktan kaçınmaz. Bundan kuşkumuz yok. Satürn bilge öğretmendir. Onun ödülü kalıcıdır. İşte bu süreçte sizler de yukarıdaki alanlarda kendiniz için yaşamsal bir hedef belirleyecek, mücadele edecek, çabalayacak, tecrübe sahibi olacak, karşınıza çıkabilecek zorlukların aslında sizi geliştirici olduğunu anlayacaksınız. 
15-21 Ağustos arası:
Sevgili Koçlar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, hayatın sadece kendi etrafımızda dönmediğini, biraz da toplumla iç içe olmanın önemini vurguluyor. Yeteneklerinizi bir grubun içinde, bir ortamda göstermekte yarar var. Başkalarıyla iletişimi güçlü tutarak, ürün, çalışma, proje ve yenilikleri diğer kişilere sunabilirsiniz. Ancak bencillik yok. Ortam ve şartlara göre hareket edip, bir de olumlu yaklaşım gösterirseniz, dikkat çekebilirsiniz. Özgüven ne kadar önemliyse, birlik ve beraberlik, ortaklaşa çalışabilme de aynı şekilde önemlidir. Bu Dolunay zorlayıcı değildir. Sadece bencil insanlarda sorun yaratır. Ekip çalışmalarına açık olan, kendi isteklerini, başkalarının beklentilerini de göz önüne alarak yapabilen kişiler başarılı olurlar. Tam tersi bir durumda insanların sizi dışlamaları mümkündür. Dolunayın Uranüs ile olumlu görünüm yapması, ekip çalışmalarında koçluk, bir işin kabulü, yeni yöntemlerle çalışma, başkalarına sunum yapma, birlikten kuvvet doğar cümlesinin özüne uygun gelişmelerin, ideolojik anlamda sizinle aynı yolun yolcusu olan kişilerle bir araya gelmenizde yarar sağlar. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Gün içinde olan bitenleri şimdi kendi içinizde ele alabilir, bu Dolunayın size getirileri, hissettikleri üzerine düşünebilirsiniz. 
22-31 Ağustos arası:
22 Ağustos- 22 Eylül arasında Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreç her yıl olduğu gibi, iş hayatınız başta olmak üzere sağlığınızla ilgili konular üzerinde odaklanmak ve düzenlemelerde bulunmak anlamı taşır. Birçok pürüz ayıklanır, aksaklıklar ortadan kaldırılarak işlerlik kazanılır, verimlilik esas alınır. Kendiniz için gerekli veya gereksiz olanların tespiti yönünde önemlidir. Bu süreçte iş veya aşk hayatınızla ilgili konularda akılcı bir şekilde düşünmeli, iyi niyet ve fedakarlığın ölçüsü iyi ayarlanmalıdır. Çocuklarınız veya yakın çevrenizle ilişkiler, eğitim hayatınızla ilgili konuların da titizlikle ele alınacağı bir dönemdir.
30 Ağustos saat 16:04 - 22 Eylül saat 08:30 tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Hedeflerinizi, projelerinizi detaylı bir şekilde tekrar gözden geçirme dönemindeyiz. Merkürün geri hareket dönemi, normal zamanlarda göremediğiniz, fark edemediğiniz eksikleri net olarak saptamak adına son derece faydalıdır. Ayrıca daha önce hiç düşünmeden girişimde bulunmaya karar verdiğiniz her iş hakkında şimdi durup geriye dönerek o konuları tekrar ele almak gayet faydalı olabilir. Önünüze çıkabilecek fırsatları, Merkür geri hareketi esnasında kabul etmek yerine araştırmak ve size uygun olup olmayacağını tespit etmek gerekir. Bu nedenle sabırlı davranmak gerekecektir. Bu dönemde yeni bir teklife yanıtı vermeden önce şartlara iyice bakınız. Belki de geri hareketin bitiminde çok daha iyi bir iş teklifi alma olasılığınız yüksektir. Yarım kalan işlerinizi bitirebilirsiniz. Merkürün gölgeli günlerini hesaba kattığımızda (başlangıç tarihinin bir hafta öncesi ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası) 23 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında yukarıda işaret ettiğim noktaları önemseyerek dönemi geçirmenizde yarar var. İşinizi ilgilendiren her bilgiyi bu süreçte zarar görmemesi için yedeklemeniz ve bilgisayarınızı da güçlü bir programla koruma altına almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Sağlık kontrollerinizi de ihmal etmeyiniz. Bir de tavsiyem her şeyi sürekli kontrol edeceğim diye kendinize de fazla yüklenmeyiniz. Detaylara dikkat edin yeterlidir. Dinlenmeyi de ihmal etmeyin. 
30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. İlişkiler anlamında önemli bir geçiştir. Venüs karşıt burcunuzda ilerlese dahi yönettiği bir burçta ve kuvvetli olduğu bir alanda seyrettiği için, faydalı özellikleriyle sizi sarıp sarmalar. Bu süreçte uyum ve güzellik arzunuz yükselir. Hayatın genelinde huzur aranır. İlişkide partnerinizin size karşı anlayışlı ve nazik tavırları, beraberlikte problem varsa da, çözüme kavuşturur. İlişkisi olmayanlar açısından bir partnerde aranan en önemli kriter, ortaklaşa hareket etmeyi bilmesidir. Dönemin nasıl geçeceği öncelikle ilişkinin niteliği veya bir ilişkiden ne beklediğiniz sorusuna cevap bulunmasıyla mümkündür. 
AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-12-13-17-21-22-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-14-15-27-28
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24
Yeniay : 20-21-22-23
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 6-7-8-9
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.