3 boyutlu ultrason nedir? Niçin yapılır?

3 boyutlu ultrason nedir? Niçin yapılır?

Bilindiği üzere hamilelik dönemi boyunca bazı uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalardan biri de 3 boyutlu ultrason uygulamasıdır. Birçok niteliklerinin bulunduğu 3 boyutlu ultrason uygulaması hakkında yazımızda detaylı olarak bilgiler sunacağız. Dilerseniz ilk olarak 3 boyutlu ultrason uygulamasının genel tanımlaması hakkında bilgiler sunalım.
3 Boyutlu Ultrason Nedir?
Birçok bireyler ve özellikle de evebeynler 3 boyutlu ultrason'un ne anlama geldiğini merak etmektedir. 3 boyutlu ultrason uygulaması; genel olarak hamilelik döneminin 6. ayından sonra gerçekleştirilmektedir. Bunun ana neden ise bu aydan sonrasında anne karnındaki bebeğin fiziksel yönden gelişimini tamamlamasıdır. Dolaysıyla bebeğin fiziksel yönden gelişimini tamamlaması beraberinde 3 boyutlu ultrason uygulamasının çok daha başarlı sonuçlar vermesini sağlamaktadır.

3 Boyutlu Ultrason Uygulaması Niçin Yapılır?
Bu harika uygulamasının genel tanımlaması hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu harika uygulamanın niçin yapıldığı hakkında bilgiler sunalım. 3 boyutlu ultrason uygulaması anne karnındaki bebeğin tüm fiziksel yapısının detaylı olarak incelenmesi amacıyla uygulanmaktadır. Bu harika uygulama anne karnındaki bebeğin sadece fiziksel detaylarının incelenmesi amacıyla değil aynı zamanda anomali için de uygulanmaktadır. Bu harika uygulama sayesinde anne karnındaki bebeğin tüm beyin işlevleri, kalp atışları, ve diğer tüm iç organlarının işlevleri hakkında detaylı olarak bilgiler alınmaktadır. 3 boyutlu ultrasonografi uygulamasının görevi hakkında özetle bilgi sunmak gerekirse bu harikas uygulama anne karnındaki bebeğin tüm iç organlarının genel işleyişi ve bebeğin fiziksel durumunun ne yönde olduğunun tespit edilmesi amacıyla uygulanmaktadır.
3 boyutlu ultrason ile ilgili görsel sonucu
3 Boyutlu Ultrasonografi Uygulamasının Herhangi Bir Yan etkisi Bulunuyor Mu?
Bu harika uygulama hakkında merak edilenler hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu harika uygulamanın yan etkilerinin bulunup bulunmadığı hakkında bilgiler sunalım. 3 boyutlu ultrasonografi uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Dolaysıyla anne adaylarının bu konuda tereddüt duymaması gerekmektedir. Uzmanlar bazı zamanlar anne adaylarının bu harika uygulamadan faydalanmak adına teredüt yaşadıklarını belirtmekte uzmanlar anne adaylarının bu teredütlerinin anlamsız olduğunu belirtmekte ve psikolojik olarak değerlendirmektedirler.

3 Boyutlu Ultrasonografi Uygulaması Hamilelik Dönemi Boyunca Kaç Kez Uygulanmaktadır?
Bu harika uygulamanın hamilelik döneminin 6.ayından sonra uygulanabildiğini belirtmiştir. Bununla birlikte bu uygulamanın bu süreç sonrasında kaç kez uygulanması gerektiğini ilgili doktor tarafından karar verilmektedir. Ancak bu harika uygulama genel olarak 6.aydan sonra en fazla 2 defa uygulanabilmektedir. Nadiren de olsa ilgili doktorun uygun görmesi durumunda 3 veya üstü sayıda da uygulanabilmektedir. Makalemizde 3 boyutlu ultrasonografi uygulaması hakkında bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir.

Cokokunan.com / özel haber
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.