Gebelikte (hamilelikte) cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi?

Gebelikte (hamilelikte) cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi?

Son dönemlerde gebelik konusu hakkında çokça merak edilen konulardan biri de bu dönemde cinsel ilişkinin bebeğe zarar verip vermediği konusudur. Dilerseniz makalemizde çokça merak edilen bu konu hakkında kadın doğum uzmanlarımızdan derlediğimiz bilgiler doğrultusunda sizlere bilgiler sunalım. Gebelikte (hamilelikte) cinsel ilişki bebeğe gerçekten zarar verir mi?

Bu konu hakkında kadın doğum uzmanlarının birçok açıklamaları bulunmaktadır. Uzmanlar hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe herhangi bir zarar vermediğinin altını çizmektedirler. Bununla birlikte bu konu hakkında kadın doğum uzmanları cinsel ilişkinin fazlaca gerçekleştirilmemesi gerektiğinin de altını çizmektedirler. Peki halk arasında yaygın biçimde düşünüldüğü gibi gebelikte (hamilelikte) cinsel ilişki bebeğe gerçekten zarar verir mi?

Uzmanlar hamilelik dönemlerinde cinsel ilişkinin bebeğe zarar vermediği gibi tam aksine bebeğin kalp atışlarının daha düzenli olmasına neden olabildiğini de söylemekteler. Kadın doğum uzmanlar gebelik dönemlerinde cinsel ilişki hakkında ayrıca bazı uyarılarda bulunmaktadırlar. İşte kadın doğum uzmanları tarafından bu konu hakkında yapılan uyarılar aşağıda sunulmaktadır.

HAMİLELİKTE SON DÖNEM UYARISI
Kadın doğum uzmanları hamilelik dönemlerinde birçok çiftin cinsel ilişki yaşadıklarını ve bu durumun kimi zamanlar malesef aşırı bir biçimde ve bilinçsiz olarak gerçekleştirildiğinin altını çizmekte ve bunun son derece sakıncalı sonuçlara yol açabildiğinin altını çizmektedirler.

Uzmanlar hamilelik dönemlerinde cinsel ilişkinin bebeğe her ne kadar herhangi bir zararı olmasa da bilinçsiz olarak gerçekleştirildiğinde anne karnındaki bebeğin fiziksel olarak olumsuz yönde etkilenebildiğinin altını önemle çizmektedirler. Dolaysıyla hamilelik dönemlerinde evebeynlerin bu önemli ayrıntıya da özen göstermelerinde büyük faydalar bulunmaktadır. Uzmanlar hamilelik dönemlerinde cinsel ilişkinin çokça gerçekleştirilmemesi gerektiğinin de altını çizmektedirler.

Uzmanlar özellikle de hamilelik dönemlerinin son süreçlerinde cinsel ilişkiye girilmemesi gerektiğinin altını çizmekte ve bu süreçlerde cinsel ilişkinin bebeğe zararlar verebildiğinin altını çizmektedirler. Dolaysıyla hamilelik dönemlerinde cinsel ilişkinin azami derecede yaşanmasının anne karnındaki bebeğin genel sağlığının korunması açısından önem taşımaktadır. Uzmanlar ayrıca hamilelik dönemlerinde cinsel ilişki konusunda eşlerin bir uzmana danışması gerektiğinin de altını çizmektedirler.

Çünkü eşlerin bu konuda uzmana danışması beraberinde uzman tarafından daha sağlıklı yönlendirmelerin oluşmasını sağlamaktadır. Makalemizde gebelikte cinsel ilşki bebeğe zarar verir mi konusu hakkında kadın doğum uzmanlarından derlediğimiz bilgiler doğrultusunda bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir. Bu hassas dönemlerde cinsel ilişki konusunda uzmanlar tarafından yapılan tavsiye ve uyarılara uymanızda faydalar bulunmaktadır.

Uzmanlar özellikle hamilelik dönemlerinin son süreçlerinde cinsel ilişkiye girilmemesi gerektiğinin altını çiziyorlar.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.