SİYASET Haberleri

Ve belli oldu
19 Nisan 2018, 20:52 0
Ve belli oldu
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Şu anda Anayasamızda, milletvekili seçimi yapılırken Adalet, İçişleri ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlarının görevlerinden ayrılmasını öngören bir düzenleme yoktur. Dolayısıyla 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimler öncesinde üç bakanın istifa etmesine gerek bulunmamaktadır." dedi.
Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı!
17 Nisan 2018, 11:58 0
Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı!
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli erken seçimle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. "İki seçimi de 26 Ağustos 2018'de yapalım" açıklamasını yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 135 milyar liralık süper teşvik paketini açıkladı
09 Nisan 2018, 16:07 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan 135 milyar liralık süper teşvik paketini açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 proje için verilecek süper teşvik paketini Beştepe'de düzenlenen törenle açıkladı. 'Bizden size takoz olmaz' diyen ve 135 milyar liralık teşvik paketinin detaylarını açıklayan Erdoğan, "Bu yatırımlar sayesinde 134 bin dolaylı istihdam ortaya çıkacak.İhracatımıza 6 milyar 318 milyon dolarlık katkı sağlarken, ithalatımızın da 12 milyar 312 milyon dolar azalmasını sağlayacak. 47 milyara ulaşan cari açığımızda 19 milyar dolarlık bir iyileşme sağlamış olacağız" ifadelerini kullandı.
Başbakan Yıldırım'dan flaş açıklama
02 Nisan 2018, 23:57 0
Başbakan Yıldırım'dan flaş açıklama
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da 29-30 Mart tarihlerinde bir dizi temasta bulunan Yıldırım'ın, ziyaret kapsamında Bosna Hersek'teki Hayat  TV'ye verdiği röportaj yayınlandı.
Bakan Soylu helallik istedi!
25 Şubat 2018, 18:20 0
Bakan Soylu helallik istedi!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün katıldığı AK Parti Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde gençlerden helallik istedi ve “Bunları belki size son kez söylüyorum. Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa da geri çekilmekten hiç bir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmek de bir erdemdir; Geri adım atmak da bir erdemdir. Recep Tayyip Erdoğan’ın neferiyim. Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Beni hatırlayacağınız zaman bu dergaha eğri odun yanlış odun taşımaz diye, hatırlayın" dedi.
Skandal sözlerin ardından HDP'li Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile ilgili flaş gelişme
12 Şubat 2018, 13:12 0
Skandal sözlerin ardından HDP'li Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile ilgili flaş gelişme
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin HDP Kongresi'ndeki açıklamaları nedeniyle Buldan ve Önder hakkında soruşturma başlattı
CHP'nin yeni MYK üyeleri belli oldu
12 Şubat 2018, 11:16 0
CHP'nin yeni MYK üyeleri belli oldu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni A Takımı belli oldu. Tuncay Özkan, Gamze İlgezdi, Muharrem Erkek, Faik Öztrak, Akif Hamzaçebi, Onursal Adıgüzel, Ünal Çeviköz, Fethi Açıkel,Gülizar Biçer Karaca MYK'ya yeni giren isimler oldu. Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Bülent Tezcan, Genel Sekreterliğe ise Hamzaçebi getirildi.
AK Parti'den flaş açıklama! Seçim barajı düşüyor mu?
09 Şubat 2018, 19:53 0
AK Parti'den flaş açıklama! Seçim barajı düşüyor mu?
AK Parti MKYK toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. Ünal, "Rakka, Afrin ve Deyrizor'da PYD'nin 400 DEAŞ'lıyı Türkiye'ye karşı savaşma şartıyla hapisten serbest bıraktığı teyit edildi"dedi. İttifak çalışmaları ile ilgili de konuşan Ünal, "Yerel seçimlerde tek zarf tek sandık üzerinden yapılacak seçimler. Yüzde 10 barajının korunması konusunda  mutabakat oluştu"ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP liderine sert sözler!
30 Ocak 2018, 19:33 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP liderine sert sözler!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun 'Sen bir delikli tüfek yapamazsan, nasıl savaşacaksın? Osmanlı hiçbir şey üretmemiş. Millet, Cumhuriyet'le beraber oldu" sözlerine sert yanıt verdi. Erdoğan, "Gaflete bak ya, zavallılığa bak. Onlar sizin ecdadınız veya sizinkilerin zamanına ait olan bir süreçti. Türk malı zırhlı araçlarımız da mı bu zata bir şey ifade etmiyor. Ya bilmiyor ya yalan söylüyor. Okuma özürlü" dedi. ÖSO ile ilgili eleştirilere de yanıt veren Erdoğan, "Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) terör örgütü değil, kendi vatanlarını savunan içinde her meşrepten her inançtan etnik kökenden bulunan insanın bulunduğu milli yapıdır" ifadesini kullandı.
24 yıl sonra yeniden: Leyla Zana...
11 Ocak 2018, 20:13 0
24 yıl sonra yeniden: Leyla Zana...
1 Kasım 2015 seçiminden sonra yemin ederken “Türk milleti” yerine “Türkiye milleti” dediği için andı kabul edilmeyen HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın milletvekilliği düşürüldü.